VRay-GPU-irender-with-Vray

چرا موتور رندر Vray نسبت به گذشته محبوب‌تر شده

V-Ray و V-Ray GPU دو بخش مجزا و در عین حال مکمل از یک موتور رندر هستند که V-Ray ارائه می‌دهد که نسخه V-Ray GPU بر پایه محاسبات گرافیکی انجام می‌شود و به جای استفاده از CPU برای انجام محاسبات raytracing و بازتاب نور. موتور رندر GPU V-Ray را قادر می‌سازد تا این کار را روی کارت‌های GPU نصب شده در سیستم انجام دهد. پردازنده‌های گرافیکی نسل جدید RTX به میزان قابل توجهی سرعت رندر شما را افزایش می‌دهند، زیرا آنها با محاسبات موازی سرعت پردازشی بسیار بالایی دارند، همچنین دستگاه‌های NVidia CUDA یا RTX توسط V-Ray GPU برای انجام محاسبات raytracing استفاده می‌شود که در نسل جدید کارت‌های گرافیک تحت عنوان RTX انجام می‌شود.

بررسی اجمالی ویری

طیف گسترده‌ای از عملکردها و محاسبات توسط GPU V-Ray پشتیبانی و محاسبه می‌شود و ویژگی‌های انحصاری ویری باعث ایجاد رندری رئال می‌شود. هر دو نحوه محاسبات پردازشی یعنی CUDA (محاسبات CPU) و RTX محاسبات (محاسبات گرافیکی) از عملکردهای نسبتا یکسانی در V-Ray دارند. V-Ray با موتور محاسباتی CPU معمولی در نحوه انجام برخی از محاسبات متفاوت است، حتی اگر CUDA و RTX خروجی یکسانی ارائه دهند. با وجود اینکه به نظر می‌رسد بسیار اعداد بنچمارک‌ها یکسان هستند اما در عمل و هنگام رندر موضوع کاملا تغییر می‌کند و این محاسبات گرافیکی هست که برنده رقابت با CPU است.

هیچ وقت در وسط انجام یک پروژه موتور رندر خود را تغییر ندهید.

با توجه به این موضوع، به کاربران اکیداً توصیه می‌شود که موتور رندر خود و نوع محاسبات پردازشی را در میانه یک پروژه تعویض نکنند. درعوض، با استفاده از موتور V-Ray معمولی، شروع به ساختن یک صحنه کنید و در تمام طول پروژه از همان استفاده کنید.

هنگامی که صحنه شما GPU رندر می‌شود فقط گزینه‌های تنظیمات موجود در تنظیمات رندر بخش محاسبات گرافیکی نمایش داده می‌شود و می‌توانید از GPU V-Ray در حالت تعاملی برای پیش‌نمایش سریع تغییرات صحنه یا به‌عنوان رندر گرفته شده استفاده کنید.

چرا GPU V-Ray؟

GPU V-Ray مزایای زیر را ارائه می‌دهد:

۱: وقتی نوبت به اجرای فعالیت‌های همزمان مانند raytracing می‌رسد، کارت‌های گرافیک نسل جدید اغلب از سخت‌افزار CPU بهتر عمل می‌کنند.

۲: چندین کارت گرافیک (GPU) را می‌توان توسط یک سیستم واحد میزبانی کرد، اما فقط با یک CPU می‌توان کار کرد.

۳: رندر ترکیبی یا هیبرید (فقط CUDA) با ترکیب قابلیت‌های پردازش GPU و CPU، بیشترین استفاده را از تمام سخت‌افزارهای موجود می‌برد.

۴: V-Ray GPU دارای امکانات و تنظیمات پیشرفته‌تر و متنوع‌تری نسبت به رندر CPU است.

چرا GPU V-Ray محبوب‌تر می‌شود؟

اگر شما یک معمار و یا طراح هستید، احتمالاً ارزش زمان برای اطمینان از تحویل پروژه‌های با کیفیت بالا در زمان‌بندی مشخص را می‌دانید. اگر در گذشته با برنامه‌های رندرینگ با سرعت پایین مشکل داشته‌اید، V-Ray می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. V-Ray یک انتخاب هوشمندانه و فوق‌العاده است زیرا با استفاده از صفحه مجازی مبتنی بر پیکسل، تصاویر را به سرعت رندر می‌کند. با این حال، اثربخشی عملکرد و سرعت رندر آن نیز ممکن است تحت تأثیر قابلیت های سخت افزاری رایانه شما باشد. رندر سریع، مدل‌سازی ها، انیمیشن‌ها و سایر ویژگی‌هایی که ممکن است در حین کار بر روی یک پروژه به آن نیاز داشته باشید، همگی توسط V-Ray ارائه و پشتیبانی می‌شوند. همچنین در رندر تست نیز ویری عملکردی بسیار عالی ارائه میدهد و سر

امکان رندر هیبریدی را فراهم می‌کند

وضعیت زیر هنگام رندر بسیار معمول است: شما پس از مدتی کار بر روی پروژه خود، ناگهان در مقابل چشمان شما نرم‌افزار خارج می‌شود. شما از آخرین باری که پروژه خود را ذخیره کرده‌اید احساس نگرانی و مبهم دارید.

با استفاده از محاسبات GPU شما می‌توانید به همین دلیل، معرفی رندر هیبریدی V-Ray یک تغییر خوشایند برای معماران بود.

رندر ترکیبی عملکرد کلی را هنگام کار بر روی پروژه‌های شما افزایش می‌دهد، از قابلیت‌های پردازش کامپیوتر شما نهایت استفاده را می‌کند، تمام گره‌های رندر شما را ذخیره می‌کند و در عین حال به شما در استفاده موثر از آنها کمک می‌کند.

خروجی واقعی


V-Ray یکی از ابزارهایی است که به دلیل ویژگی‌های قابل توجهی که دارد به راحتی می‌تواند به شما کمک کند واقعی‌ترین رندرها را برای مشتریان خود بگیرید. شما ممکن است با استفاده از ابزارهای متعدد آن با بافت‌ها، سایه‌ها، تنظیمات مختلف نور و متریال دست و پنجه نرم کنید.

فرقی نمی‌کند که روی یک رندر فضای داخلی یا خارجی کار می‌کنید، زیرا V-Ray بهترین قابلیت‌های عملکردی را نسبت به هر برنامه رندری دارد و می‌تواند بازی شما را به سطح بالاتری برساند.

از آنجایی که ویری تنظیمات زیادی ارائه می‌دهد، برای اینکه ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید و تا حد امکان واقعی به نظر برسد تنظیمات مختلف و گسترده‌ای را در اختیار شما قرار داده است.

موتور رندر ویری به طور مداوم در حال تغییر و بروزرسانی است


V-Ray به دلیل سطح بالای سازگاری آن که به شما در تولید رندر واقعی و رئال کمک می‌کند، به طور کاملا موثر در نرم ‌افزارها عمل می‌کند. راه‌حل‌های داشتن رندر واقعی را ارائه می‌کند و در عین حال منابع خود را بهبود می‌بخشد.

در نتیجه، V-Ray می‌تواند به شما در حفظ انسجام بصری هنگام انتقال پروژه‌های خود به واقعیت کمک کند.

موتور رندر ویری از برنامه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند

V-ray بسیار کاربرپسند است زیرا از طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌های نرم‌افزاری پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل نیازی به نگرانی در مورد اینکه آیا نرم‌افزار شما جزو لیست ویری است یا با قابلیت‌های V-Ray کار می‌کند و سازگار است، نباشید. نرم‌افزارهایی مانند Unreal، 3ds Max، SketchUp، Rhino، Maya، Houdini، Cinema 4D و …. همگی با V-Ray قابل پشتیبانی هستند. تقریباً همه برنامه‌های رندرینگ می‌توانند از آن استفاده کنند.

وجود منابع آموزشی متعدد و گسترده

علیرغم اینکه V-Ray یکی از محبوب‌ترین موتورهای رندر است، تسلط بر ویری به دلیل پیچیدگی آن و وجود تنظیمات گسترده در بخش‌های مختلف می‌تواند چالش برانگیز باشد. با این وجود، ابزارهای آموزشی متنوعی را برای کمک به شما در یادگیری نحوه استفاده از حداکثر پتانسیل آن فراهم می‌کند. شما می‌توانید تعداد زیادی مطلب، ویدیو آموزشی، V-Ray را در شبکه‌های مجازی، اینترنت و کلاس‌های حضوری بیابید، همچنین این موتور رندر دارای یک کتابخانه کامل است که می‌توانید از آن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد V-Ray و نحوه عملکرد آن استفاده کنید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *