RNDR-min

رندر توکن چیست؟

رندر توکن چیست؟

در دنیای پیچیده امروزه همه چیز به سمت مجازی شدن و دیجیتالی شدن پیش می‌رود از خودرو و موبایل گرفته تا پول یا ارز و بسیاری از خدمات دیگر. حتما تاکنون درباره ارز دیجیتال و بازار رمز ارزها شنیده و یا در آن فعالیت دارید. رمز ارز یا کریپتوکارنسی نوعی پول مجازی یا ارز دیجیتال هست که شما می‌توانید از اون برای خرید کالا و خدمات یا به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

در این مقاله کوتاه به معرفی رمز ارز رندر توکن می‌پردازیم.

کریپتوکارنسی چیست؟

کلمه کریپتوکارنسی در زبان انگلیسی به معنی ارز رمزنگاری شده مجازی است. رمز ارز، یک ارزدیجیتال یا ارز مجازی است که از علم رمزنگاری برای امنیت شبکه و معاملات استفاده می‌‌کند. به دلیل این ویژگی امنیتی، جعل این نوع ارزها دشوار و تقریباً غیرممکن است.

در سال ۲۰۲۲ در حدود ۹۵۰۰ رمز ارز فعال و در صرافی‌ها سرتاسر دنیا در حال جا به جایی هستند.

رندر توکن چیست؟

ارز دیجیتال رندر یا رندر توکن (RNDR) با داشتن ارزش بازار حدود 799.16 میلیون دلار و سهم 0.03 درصدی از کل بازار، در رتبه 97 بازار کریپتوکارنسی قرار داره، ارز دیجیتال رندر توکن نوعی رمز ارز سازگار با شبکه ERC20 هست که برای پرداخت هزینه‌های انیمیشن، گرافیک متحرک و به طور کلی محتوای قابل رندرینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ظهور رندر توکن

این ارز در سال 2020 وارد کریپتو شده و در پلتفرم کریپتو قرار گرفته است. ایده رندر توکن ابتدا در سال 2009 توسط شخصی به نام Jules Urbach، مدیر عامل شرکت، شرکت فناوری Otoy inc، که یک شرکت متخصص در راه‌حل‌های نرم افزاری مبتنی بر GPU هست، شکل گرفته است.

پروتکل رندر توکن یه شبکه رندر GPU توزیع شده هست که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و هدف اون اتصال هنرمندان و استودیوهای نیازمند به قدرت محاسباتی GPU با شرکای استخراجی هست که مایل به اجاره قابلیت‌های GPU خود هستند.

ارز رندر توکن مجموعه‌ای توزیع شده و غیر متمرکز از کارت‌های گرافیک قدرتمند هست که با استفاده از قراردادهای هوشمند ارز دیجیتال اتریوم راه اندازی شده و زیر مجموعه شرکتی به نام شرکت OTOY هست.

همچنین بخش عظیمی از توان قدرتی GPU های این پروتکل صرف فرآیند اثبات کار یا استخراج می‌شود، در حالیکه کار اصلی این کارت‌های خروجی گرفتن از پردازش‌های گرافیکی هست. بنابراین، پروتکل رندر توکن با هدف بازگردانی وظیفه اصلی کارت‌های گرافیکی و فراهم کردن بستری برای کسب درآمد از طریق قدرت گرافیکی، راه‌اندازی شده.

فرآیند پروتکل رندر توکن

هدف پروتکل Rander Token این است که در طول فرآیند تولید انیمیشن و بازی‌های ویدیویی، و عملیات رندرینگ هزینه و زمان ساخت رو کاهش بده و به توسعه دهنده‌ها در فرایند ساخت این برنامه‌ها، کمک کند.

به این ترتیب، پروتکل رندر توکن این عملیات رو با ایجاد ارتباط بین GPU (کارت‌های گرافیک) با توسعه دهنده انجام می‌دهد و این امکان رو در اختیار شبکه قرار خواهد داد.

در پروتکل RNDR، همه افراد سود به دست خواهند آورد یعنی کسانی که سخت‌افزار قدرتمند از جمله کارت گرافیک دارند و از آن استفاده نمی‌کنند و یا کسانی که به دنبال کارت گرافیک قدرتمند هستند.

همچنین تولید کننده‌های انیمیشن‌ها و ویدیوها می‌توانند از توان شبکه برای رندرگیری بهره ببرند و افرادی که فضای GPU خود را در اختیار سازنده‌ها قرار می‌دهند، پاداش این کار رو به دست می‌آورند.

به تعریف ساده‌تر پروتکل Rander Token قصد دارد تا سازندگان محتواهایی را که به قدرت محاسباتی نیاز دارند، برای انجام کارهای رندر به افرادی که سخت افزار غیر فعال است و می‌خواهند از آن کسب درآمد داشته باشند، متصل کند.

مزیت های رندر توکن

۱: مقیاس‌پذیری رندر توکن

از بزرگترین مزایای ارز RNDR داشتن مقیاس پذیری بالا در ایجاد شبکه است، و برای پاسخ دهی به نیاز کاربران از مقیاس شبکه خطی استفاده می‌کنند.

۲: امکانات گسترده

از دیگر مزیت‌های RNDR این است که کاربران امکانات و دسترسی‌های گسترده‌ای دارند، به همراه قابلیت گسترش و توزیع مناسب شبکه در محیطی امن و قدرتمند.

۳: مدیریت حقوقی ارز

در رمز ارز رندر توکن برای داشتن بیشتر امنیت برای کاربران از فناوری بلاکچین استفاده شده است. به این روش هنرمندان و توسعه دهنده‌های محتوا و رندرینگ می‌توانند از اثار خود استفاده بهینه‌تری داشته باشند و کسب درآمد کنند.

جمع‌بندی:

رمز ارز رندر توکن قدمتی کوتاه دارد و در اول راه بازار ارزهای دیجیتالی قرار گرفته. با ایجاد پلتفرم غیر متمرکز و با سخت افزار GPU توانسته صنعت رندرینگ را وارد جریان تازه‌ای کند. هدف اصلی رندر توکن عمق بخشیدن و گسترش صنعت رندرینگ و اشتراک گذاری سخت‌افزار توسط کاربران است.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *