مزایای رندرینگ ابری

مزایای رندرینگ ابری چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و با روی کار آمدن سرویس‌های خدمات دهنده اینترنتی ارائه خدمات بسیار گسترده‌تر و پرسرعت‌تر شده است. امروزه سرویس‌ها و خدمات مبتنی بر رایانش ابری به خصوص رندرینگ ابری روز‌به‌روز در حال افزایش هستند. با معرفی تکنولوژی رایانش ابری سرویس‌های مختلفی پدید آمده‌اند که رندرینگ ابری یکی از این سرویس‌ها به کاربران خدمات می‌دهد. با ظهور نسل جدید رندرینگ ابری کاربران به زیرساخت سخت‌افزاری یکپارچه، قدرتمند و توزیع منابع هوشمند دسترسی دارند. این مهم سبب شده تا کاربران نسبت به خرید سیستم شخصی، از این سرویس هوشمند بهره ببرند.

در رندرینگ ابری تمام بستر استفاده شده و کل خدمت به صورت هوشمند و کاملا آنلاین بوده و کاربر به تمام سرویس مانند سیستم شخصی خود دسترسی داشته و تمام عملیات رندرینگ تحت کنترل و دسترس کاربر می‌باشد.

رندرینگ ابری بدین معنی است که شما سخت‌افزار قدرتمند و نرم‌افزار مورد نظر خود را به صورت آنلاین در اختیار دارید و عملیات رندرینگ در سرورها به صورت هوشمند انجام شده و کل فرآیند عملیات رندرینگ در دسترس کاربر است.

مزیت رندرینگ ابری

مزایا رندرینگ ابری

1: مقرون به صرفه بودن نسبت به خرید سیستم شخصی:

در طی سالیان اخیر و با گسترش تحریم‌ها و کاهش ارزش پول ملی خرید یک سیستم شخصی برای رندرینگ امری بسیار سخت و هزینه بر است.

در رندرینگ ابری سخت‌افزار قدرتمند و یکپارچه به صورت کاملا آنلاین و تحت کنترل کاربر برای ساعات مشخص شده توسط کاربر اجاره داده می‌شود.

از این رو کاربر دیگر نیازی به تامین سخت‌افزار برای رندرینگ نداشته و با استفاده از سرورهای ابری و با هزینه بسیار کمتر سخت‌افزار قدرتمندی در اختیار دارد.

2: از هر کجای دنیا و 24 ساعته و هفت روز هفته در دسترس:

از مزیت‌های استفاده رایانش ابری برای عملیات رندرینگ در دسترس بودن همیشگی آن است. کاربر فقط با داشتن یک کامپیوتر شخصی و اینترنت پر سرعت بدون داشتن دانش تخصصی با چند کلیک ساده از هرکجای دنیا و هر ساعت از شبانه روز و هر روز هفته به این سرویس به میزان ساعت انتخابی خود دسترسی دارد.

3: دوست‌دار محیط زیست:

با توجه به کاهش چشمگیر مصرف انرژی و کاهش تولید گرما در هنگام عملیات رندرینگ ابری به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای می‌انجامد و همین امر سبب کمک به حفظ محیط زیست خواهد شد.

4: کنترل کامل کاربر بر عملیات رندر:

با توجه به مزیت آنلاین بودن سرورهای ابری و همچنین خدمات رایانش ابری، رندرینگ ابری نیز به طور کامل خدمات خود را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تمام دسترسی و استفاده از خدمات رندرینگ ابری توسط کاربر به صورت آنلاین صورت می‌گیرد و فقط پردازش رندرینگ در فضای ابری صورت گرفته و مانند سیستم شخصی کاربر به نرم‌افزار و مدل‌سازی و تنظیمات رندر دسترسی دارد.

در سیستم رندرینگ ابری تمامی عملیات به صورت آنلاین توسط کاربر صورت گرفته.

5: سرعت پردازش بسیار بالا:

سرورهای به کار گرفته شده در فضای ابری از بروزترین سخت‌افزارها استفاده می‌کنند و کاربر به هر میزان و نوع سخت‌افزار دسترسی داشته و به میزان سخت‌افزار انتخابی پردازش صورت می‌گیرد. توزیع منابع در رایانش ابری به صورت هوشمند بوده و زیر ساخت سخت‌افزاری به صورت هوشمند بین کاربران توزیع می‌شود.

6: تغییر منابع سخت‌افزاری در لحظه:

از مزایای جذاب رندرینگ ابری تغییر آنی و در لحظه منابع سخت‌افزاری توسط کاربر است. به طور مثال کاربر در هنگام ویرایش پروژه خود نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر می‌کند که در لحظه می‌تواند فضای ذخیره به اندازه مورد نیاز خود را افزایش دهد. این امر برای میزان رم و باقی سخت‌افزار نیز قابل اعمال است.

7: حذف هزینه‌های پنهان کاربران هنگام رندرینگ:

با توجه به حذف بار پردازشی رندرینگ، سیستم شخصی و انجام آن توسط سرورهای ابری هزینه‌های جنبی مانند: برق، هزینه درمان (آسیب‌های فیزیکی ناشی از استفاده طولانی مدت از سیستم شخصی)، تعمیرات احتمالی سخت‌افزار و… حذف خواهد شد.

8: حذف اصطحلاک سیستم شخصی کاربر:

در رندرینگ ابری بار پردازشی رندر به عهده سرورهای ابری بوده و سیستم شخصی کاربر هیچ‌گونه پردازشی رو برای عملیات رندرینگ انجان نمی‌دهد بنابراین با حذف عملیات پردازشی در سیستم شخصی اصطحلاک ناشی از پردازش هم حذف خواهد شد و قطعات طول عمر بالاتری رو خواهند داشت.

موارد اشاره شده بخشی از مزایای سرویس رندرینگ ابری شمرده می‌شود. در حال حاضر رندرینگ ابری در سرتاسر دنیا در حال گسترش، نفوذ و ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف به ویژه رندرینگ ابری هستند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

3 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *