AE-vs-Premiere_iRender

After Effects یا Premiere Pro کدامیک را باید انتخاب کنید؟

در این مقاله قصد داریم به تفاوت بین دو نرم‌افزار پرکاربرد، Adobe Premiere Pro و Adobe After Effects بپردازیم و اینکه چه زمانی باید از کدام نرم‌افزار استفاده کنید؟

از چندین سال قبل تا کنون نرم‌افزارهای ویرایش ویدئو راه درازی را پیموده‌اند و به سمت تکامل پیش رفته‌اند. به طور خاص در این سال‌ها، دو محصول شرکت Adobe بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند:

Adobe Premiere Pro

After Effects

شما برای تولید محتوا می‌توانید از هر دو نرم‌افزار برای کارهای مختلف تولید و ویرایش ویدئو استفاده کنید، اما هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

After Effects

After Effects ابزاری است که با در نظر گرفتن ساخت جلوه‌های بصری و افکت‌گذاری ساخته شده است در حالی که نرم‌افزار Premiere Pro یک ابزار ویرایش ویدیو است و این در حالی که هرکدام دارای یک کاربری در حوزه تولید محتوا هستند، اما ممکن است برخی افراد به صورت تخصصی به سراغ نرم‌افزارهای دیگری می‌روند.

حال بیایید این دو نرم‌افزار را تحلیل و بررسی کنیم و در مورد مزایای هر ابزار، یعنی Adobe Premier Pro و After Effects بپردازیم.

افتر افکت برای چه کاربری ساخته شده است؟
نرم‌افزار Adobe After Effects برای تولید محتوا و ویرایش دقیق فیلم‌ها و افکت‌گذاری ساخته شده است.

نقاط قوت اصلی آن در زمینه‌هایی مانند:

۱: ساخت انیمیشن دو‌بعدی وکتور و پیکسل
۲: ساخت انیمیشن سه بعدی ساده
۳: طراحی حرکتی و انیمیشن های عنوان
۴: ترکیب کردن مدل
۵: ایجاد mask
۶: تدوین محتوای بصری
۷: روتوش
۸: VFX

5 کاری که After Effects بهتر از Premiere Pro آن را انجام می‌دهد:

۱: انیمیشن (یا روتوسکوپی) با استفاده از After Effects می‌تواند کارتون‌ و انیمیشن واقعی بسازد، کاری که واقعاً نمی‌توانید آن را با Premiere Pro انجام دهید.

۲: فرض کنید می‌خواهید جلوه‌های بصری مانند خطوط کلی، انفجار، ردیابی حرکت یا چیزی شبیه به آن را اضافه کنید. افترافکت برنده این چالش است. زیرا این در ماهیت خود نرم‌افزار قرار دارد.

۳: ماسک یا پوشش ویدیو: افترافکت به دقت، با داشتن ابزارهای متنوع محتوای شما را به صورت فریم به فریم ویرایش میکند و باعث می‌شود محتوای تولیدی با خطوطی نرم ساخته شود.

۴: تصحیح رنگ: این گزینه همیشه در After Effects جزو بخش‌های اصلی این نرم‌افزار بوده است، در حالی که Premiere Pro جدیدا در نسخه‌های جدید اصلاح رنگ اضافه شده است. اصلاح رنگ در حال حاضر در After Effects بهتر انجام می‌شود ولی با توجه به اضافه شدن اصلاح رنگ به Premiere Pro در آینده اصلاح رنگ در هر دو نرم‌افزار عملکردی یکسان خواهد داشت.

۵: متحرک‌سازی متن: این گزینه در افترافکت فوق العاده قوی است. افتر افکت به شما آزادی زیادی برای کنترل و متحرک سازی تک تک عناصر یک قطعه متن می‌دهد.

Premiere Pro

Premiere Pro برای چه ساخته شده است؟
Adobe Premiere برای محتواهایی که از قبل ساخته شده و ترکیب آن‌ها با صدا در جداول زمانی ساخته شده است تا شما بتوانید صداگذاری حرفه‌ای را انجام دهید به طور مثال دوبله و افکت صدا.

نقاط قوت اصلی آن در زمینه هایی مانند:

ویرایش، ضبط و پیش نمایش ویدئو
تصحیح رنگ و درجه‌بندی تخصصی رنگ
میکس و ویرایش صدا
انتقال‌ و mix راحت محتوا

5 کاری که Premiere بهتر از After Effects آن را انجام می‌دهد:

۱: نرم‌افزار Premiere Pro ویرایش ویدیو را بهتر از After Effects انجام می‌دهد. ماهیت اصلی برنامه با در نظر گرفتن ویرایش ویدئو طراحی شده است. شما اگر می‌دانید چگونه از امکانات After Effects استفاده کنید، به سرعت Premiere Pro را یاد خواهید گرفت به طور کلی کار با Premiere Pro جدای از امکانات راحت‌تر از After Effects است.

۲: یادگیری Adobe Premiere Pro بسیار ساده‌تر از After Effects است. Adobe Premiere Pro طرح بصری و امکانات قابل درک بهتری دارد، بنابراین برای مبتدیان ایده آل است. با وجود اینکه متخصصان صنعت از این برنامه استفاده می‌کنند، هنوز هم time line در Adobe Premiere Pro به سادگی نسخه‌های قدیمی است و کار کردن با آن راحت است.

۳: Premiere Pro باعث می‌شود رندر کردن ویدیو کمتر از After Effects زمان‌بر باشد. این به این دلیل است که نیازی به پردازش افکت‌های فریم به فریم فشرده محتوا ندارد، به این معنی که هنگام ساخت ویدیو، سرعت کار شما بسیار بالاتر خواهد بود.

۴: Premiere دارای گزینه‌های پیش فرض انتقال اولیه محتوا، افکت‌ها و درجه‌بندی رنگ است. با این حال، اگر در درجه‌بندی رنگ‌ها یا اضافه کردن جابجایی بین صحنه ها مهارت کافی ندارید، گزینه‌های پیش فرض Premiere Pro برای مبتدیان عالی هستند و سرعت کار را بالا خواهند برد.

۵: نرم‌افزار Premiere یک برنامه مکمل ویرایش صوتی مستقل به نام Audition را هم ارائه می‌دهد، اما ویرایش صدا در Premiere Pro هنوز در سطح بالا و قوی است. شما می‌توانید صدا را به طور مستقل در هر کانال کنترل کنید، افکت‌ها را اضافه کنید و ویرایش کنید.

Premiere در مقابل After Effects کدام یک برای مبتدیان بهتر است؟

اگر مبتدی هستید و می‌خواهید طرح‌های خلاقانه خود را ساده ایجاد کنید، ابزار ساده‌تر از این دو را انتخاب کنید. ولی در بین این دو گزینه Premiere بسیار در دسترس‌تر و یادگیری آن آسان‌تر است. ولی پس از یادگیری Premiere Pro، یا حتی فقط 20٪ از مجموعه ویژگی‌های آن را فراگرفتید، اگر تصمیم دارید در ادامه هم با آن کارکنید، کار بسیار آسان‌تری خواهید داشت که در After Effects به ویرایش بپردازید. یادگیری افترافکت در ابتدا می‌تواند برای افراد بسیار سخت باشد، اما مطمئناً می‌توانید کارهای بیشتری نسبت به Premiere Pro انجام دهید.

بهترین سخت‌افزار برای Adobe Premiere Pro و After Effects سرویس‌های GPU BASE جت رندر است که با توجه به ماهیت هر دو نرم‌افزار که بر پایه محاسبات و رندر گرافیکی عمل می‌کند گزینه ایده‌آل برای کار، ویرایش و رندر بدون محدودیت محتوای ویدیویی و انیمیشن خواهد بود. این سرویس‌ها همیشه و همه جا در دسترس شما قرار دارد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *