کاربرد رندرینگ ابری

کاربردهای رایانش ابری رندرینگ

چند سال اخیر کلمه رایانش ابری را بسیار شنیده‌اید یا از خدماتش در زندگی روزمره یا کسب‌وکار خود استفاده کرده‌اید. این روزها اکثر اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌هایی که از خدماتشان استفاده می‌کنیم دارای این تکنولوژی هستند. در این مقاله به بررسی کاربردهای رایانش ابری در رندرینگ می‌پردازیم. در ابتدا به تعریف کلی و جامع از رایانش‌ابری می‌پردازیم. این مقاله همواره بروز رسانی می‌شود.

رایانش ابری (کلاد کامپیوتینگ) چیست؟

رایانش ابری به ارائه خدمات محاسباتی مبتنی بر تقاضا، از طریق اینترنت با روش پرداخت بر مبنای مصرف گفته می‌شود. در رایانش ابری به واسطه منابع بسیار گسترده و توزیع به صورت کاملا پایدار و براساس نیاز کاربر صورت می‌گیرد. اطمنابع و پردازش به صورت کامل در فضای ابری صورت می‌گیرد. همچنین کاربر به صورت آنلاین و در لحظه و از هرکجای دنیا به این منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دسترسی دارد.

مزایای رایانش ابری:

۱:دسترسی به زیر ساخت گسترده و قدرتمند و بروز

دسترس پذیری به رندرینگ ابری

۲: دسترسی از هرکجا و هر زمان به منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

منابع سخت افزاری رندرینگ ابری

۳: پشتیبانی در لحظه و آنی

بکاپ گیری در رندرینگ ابری

۴: انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری گسترده

مقیاس پذیری در رندرینگ ابری

۵: صرفه اقتصادی بالا و کاهش هزینه

صرفه جویی مالی با رندرینگ ابری

۶: سرعت و امنیت بالا

امنیت در رندرینگ ابری

این روزها در کشور ما به‌واسطه تحریم‌های بین‌المللی و کاهش ارزش پول ملی، تامین سخت‌افزار قدرتمند عملا کار دشواری است. همچنین برای داشتن یک سیستم سخت‌افزاری بروز و قدرتمند باید بهاء زیادی برای تامین آن پرداخت کرد. بعد از تامین سخت‌افزار چالش‌های نگهداری، اصطهلاک و قدیمی شدن سخت‌افزار طی زمان را می‌توان از معایب آن نام برد. بنابر این باید فرک چار کرد.

کاربردهای رایانش‌ابری:

چندتا از خدمات و کاربردهای مهم آن رندرینگ در حوزه‌های: معماری، شبیه‌سازی، بازی‌سازی، طراحی و تولید محتوا است. رایانش ابری در رندرینگ با در اختیار گذاشتن سخت‌افزار و نرم‌افزار کمک شایانی کرده است. این تکنولوژی در رندرینگ ابری با توزیع منابع قدرتمند کمک می‌کند تا با سرعت بسیار بالا رندر محتوای خود بگیرید. در جت رندر زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، ارائه می‌شود. منابع رایانش ابری از طریق اینترنت به کاربران و سازمان‌ها ارائه می‌دهد. در سرویس IaaS، زیر ساخت‌ها توسط یک ارائه دهنده‌ی سرویس‌های ابری در محلی خارج از فضای کار شما ایجاد می‌شوند.

کلاد کامپیوتینگ در رندرینگ ابری سبب افزایش کیفیت محتوا به واسطه سرعت پردازش بسیار بالاتر نسبت به سیستم‌های شخصی می‌شود. کاربر با استفاده از این تکنولوژی رندر خود را بسیار مقرون به صرفه‌تر و با کیفیت‌تر انجام خواهد داد. کاربرد رایانش‌ابری در رندرینگ جنبه‌های مختلفی را شامل می‌شود. به عنوان مثال یک معمار برای رندرینگ فایل‌های خود با استفاده از پردازش ابری می‌تواند به سرعت رندرینگ انجام دهد. همان سخت‌افزار را در محیط کار و منزل در هر زمان در دسترس دارد. با قیمتی به مراتب کمتر نسبت به تامین شخصی سخت‌افزار.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *