گرافیک ابری راهکار رندرینگ ابری

سرویس‌های گرافیک ابری

امروزه دسترسی به کارت گرافیک پرقدرت و سریع یکی از نیازهای اساسی است. اما مشکلاتی از قبیل افزایش نرخ ارز، کمبود کارت گرافیک و غیره باعث می‌شود که راه‌حل جایگزینی یافت نشود. اما به قول معروف ماه همیشه پشت ابر نمی‌مونه و با استفاده از گرافیک ابری می‌توانید نیازتون رو برطرف کنید. در این بلاگ با سرویس‌های گرافیک ابری آشنا می‌شویم.

پردازش گرافیک ابری چیست؟

در ابتدا به تفاوت پردازش ابری و پردازش گرافیک ابری می‌پردازیم. شما در پردازش ابری از شرکت ارائه دهنده خدمات یک ماشین مجازی (Virtual Machine) دریافت می‌کنید. در ماشین مجازی شما به CPU، Ram و هارد دسترسی دارید. اما در پردازش گرافیک‌ابری علاوه بر موارد قبل، به یک یا چند کارت گرافیک قدرتمند دسترسی خواهید داشت. این منابع به صورت کاملا اختصاصی بر اساس نیازتان در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

گرافیک ابری جت رندر

کاربرد پردازش گرافیک ابری

پردازش گرافیکی ابری کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. به یکی از کاربردها می‌توان به رندرینگ اشاره کرد. رندرینگ در معماری، انیمیشن‌سازی، بازی‌سازی، تولید محتوا و اجرای بازی‌ها از کاربردهای این تکنولوژی است. همچنین از دیگر کاربردهای پردازش گرافیکی ابری می‌توان به حوزه هوش مصنوعی، پردازش تصویر و محاسبات سنگین اشاره کرد. آنالیز داده‌ها هم نیاز به پردازش گرافیک‌ابری دارد. همه این موارد بخشی کاربرد پردازش گرافیک‌ابری هست.

مزایای پردازش گرافیک‌ابری

اولین ویژگی پردازش گرافیک‌ابری قابلیت انطباق‌پذیری بالای این سرویس است. بدین معنی که هر زمان حین انجام فرایند گرافیکی می‌توان به اندازه نیازتان مقدار کارت گرافیک افزایش یا کاهش بدهید. به دومین ویژگی پردازش گرافیک‌ابری می‌توان به عدم اشغال فضای فیزیکی اشاره کرد. دیگر نیاز نیست که کارت گرافیک را در خانه یا محل کار نگهداری کنید و فضای زیادی اشغال نمی‌شود. سومین ویژگی پردازش گرافیک‌ابری کاهش هزینه است. با استفاده از پردازش گرافیکی ابری در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید و هزینه گزاف برای تهیه کارت گرافیک پرداخت نمی‌کنید.

باید به این مورد اشاره کرد که در گرافیک‌ابری به میزان مصرف منابع و زمان استفاده هزینه پرداخت می‌کنید. به این مدل پرداخت Pay as You Go (پرداخت به میزان مصرف) می‌گویند. چهارمین ویژگی پرادزش گرافیک‌ابری زمان است. شما می‌توانید سرویس پردازش گرافیک‌ابری را سریع و بدون اتلاف زمان و با چند کلیک ساده تهیه کنید. همچنین به علت قدرت پردازش بالا زمان رندرینگ پروژه‌تان به طور چشمگیر کاهش پیدا می‌کند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *