خرید سیستم رندرینگ

خرید سیستم رندرینگ

سیستم رندرینگ چیست؟

سیستم رندرینگ به سیستمی گفته می‌شود که دارای سخت‌افزار قدرتمند با توان پردازشی بالا هست. این سیستم‌ها در قالب کیس کامپیوتری یا لپ‌تاپ‌های گیمینگ هستند. اما برای تهیه این سیستم‌ها چه از نوع کیس چه لپ‌تاپ چالش‌هایی همراه است. از تهیه نوع سخت‌افزار گرفته تا اسمبل کردن و نگهداری آنها، چالش وجود دارد.

سیستم رندرینگ در چه حوزه‌هایی استفاده می‌شود؟

سیستم‌های رندرینگ در صنایعی مانند معماری، انیمیشن‌سازی، بازی‌سازی، سینما، مکانیک و غیره استفاده می‌شود. تمام افرادی که در این صنایع فعالیت می‌کنند برای رندر کردن پروژه‌هایشان نیازمند سخت‌افزار قدرتمند هستند. تمامی منابعی که یک سیستم رندرینگ باید داشته باشد از دغدغه‌های این صنعت هست. اما برای ورود به این صنعت نیازمند پیش‌نیازهایی هستیم که دچار چالش نشویم. در ادامه پیش‌نیازها نوشته شده است.

سیستم رندرینگ در صنعت معماری

پیش‌نیازهای صنعت رندرینگ

اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز رندرینگ داشتن تخصص است. تخصص و مهارت در مدل‌سازی، طراحی و رندرینگ باید طوری باشد که کاملا به کار تسلط داشته باشید. شبکه‌سازی در جهت دریافت پروژه‌های بیشتر نیز جزو پیش‌نیازها هست تا این صنعت رونق بیشتری داشته باشد. پس از آن داشتن یک سیستم رندرینگ قدرتمند یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای صنعت رندرینگ است. اما آیا می‌دانید سیستم رندرینگ چه مشخصاتی دارد؟ در ادامه درباره مشخصات سیستم رندرینگ توضیح دادیم.

مشخصات سیستم رندرینگ

سیستم‌های رندرینگ مشخصات متفاوتی دارند اما مهم‌ترین مشخصه آنها توان پردازشی بالا هست. باتوجه به موتور رندر و حجم پروژه باید یک سیستم رندرینگ را تهیه کرد که پاسخگوی نیازمندی‌های پروژه‌ها باشد. نیازمندی‌های اصلی سی‌پی‌یو، رم، کارت گرافیک و هارد است. سیستمی که پروسه پردازشی سنگینی را در پروژها خواهد داشت باید منابع قدرتمندی داشته باشد. برای تهیه این سخت‌افزارها باید دقت کافی را داشته باشیم.

کانفیگ سیستم رندرینگ

ابتدا از CPU شروع می‌کنیم. در رندرینگ تعداد بالای هسته‌های CPU بسیار مهم است. سی‌پی‌یوها در انجام توابع حسابی و منطقی عالی هستند. همچنین می‌توانند سرعت کامپیوتر شما را در شرایط خاص و با برنامه‌های خاصی تعیین کنند. به صورت پیشفرض ویندوز 10 نیازمند 4 گیگابایت رم است. اما برای اجرای نرم‌افزارهای رندرینگ باید مقدار رم را افزایش دهیم تا نرم‌افزار به خوبی اجرا شود. این نکته رو توجه کنیم که برای بهینه‌سازی به حداقل 32 گیگابایت رم با حداکثر نرخ ممکن نیاز هست.

مهم‌ترین آیتم در سیستم‌های رندرینگ کارت گرافیک است. قدرت پردازشی بالا در کارت گرافیک باعث افزایش سرعت رندرینگ می‌شود. هم‌اکنون قوی‌ترین کارت گرافیک برای سیستم رندرینگ RTX 3090Ti است. اختلاف قیمت در کارت‌های گرافیکی با قدرت پردازشی بالا متفاوت است. اما تفاوتی میان کارت‌های رندرینگ و گیمینگ وجود دارد و اغلب کاربران از هر دو نوع برای رندرینگ استفاده می‌کنند.

از دیگر موارد مهم در این نوع سیستم‌ها هارد هست. هاردهای SSD سرعت بسیار بالایی دارند و نرم‌افزارها باید در درایوی که SSD است، نصب شوند.

قیمت سیستم رندرینگ

این روزها باتوجه به قیمت ارز قیمت یک سیستم رندرینگ بسیار بالا هست. فقط قیت کارت گرافیک RTX 3090Ti بالغ بر 70 میلیون تومان است. جمع آوری سیستم DDR4 و core i7 یا core i9 چیزی نزدیک به 40 میلیون تومان می‌شود. یعنی برای خرید چنین سیستمی باید 100 میلیون تومان پول کنار بگذاریم. این هزینه بسیار بالا باعث می‌شود که صرفه اقتصادی نداشته باشد.

چطور سیستم رندرینگ ارزان داشته باشیم؟

همانطور که بررسی کردیم برای تهیه یک سیستم رندرینگ باید مبلغی در حدود 100 میلیون تومان هزینه کنیم. اما آیا می‌توان این هزینه را به‌طور چشمگیر کاهش داشت؟ استفاده از تکنولوژی رایانش ابری باعث کاهش چشمگیر هزینه‌ها می‌شود. این تکنولوژی قادر است سیستم رندرینگ را تحت سرویس‌های خود ارائه دهد. شرکت‌های بزرگی از جمله آمازون، ماکروسافت، گوگل، آی بی ام و غیره ارائه دهنده خدمات رایانش ابری هستند. احتمالا می‌پرسید این شرکت‌ها با تکنولوژی‌شون چه کمکی در رندرینگ می‌کنند؟ این شرکت‌ها خدمات رایانش ابری را ارائه می‌دهند که سعی می‌کنند زیرساخت قدرتمندی را در اختیار کاربران دهند.

رندرینگ ابری همان سیستم رندرینگ

ما در جت رندر با استفاده از تکنولوژی رایانش ابری سرویسی را تحت عنوان “رندرینگ ابری” ارائه می‌دهیم. این سرویس دقیقا مانند سیستم رندرینگ شخصی شما است. با این تفاوت که شما نه نیاز به خرید کارت گرافیک و نه نیاز به خرید سایر سخت‌افزار دارید. یعنی شما منابعی مانند کارت گرافیک، رم و سی‌پی‌یو را به صورت ساعتی اجاره کنید. برای استفاده از این سرویس فقط کافیست منابع سخت‌افزاری را همراه با نرم‌افزار مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن که سرویس را تهیه کردید می‌توانید از نرم‌افزار Remote Desktop به سیستم رندرینگ ابری جت رندر متصل شوید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

2 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *