91655e_51ba51b19b9541e1bedc68e76f602ed9_mv2

سرویس Saas یا سرویس IaaS در مزرعه رندر: کدام یک برای استودیو مناسب است؟

اگر شما یا استودیوی شما به دنبال استفاده از خدمات رندرینگ ابری، مزرعه رندرینگ برای انجام کار و پروژه خود هستید، مهم است که بدانید شرکت‌ها چگونه خدمات رندر خود را به کاربرانشان ارائه می‌دهند. بسته به شرکت، خدمات رندر ابری مزارع رندرینگ به گونه‌ای طراحی می‌شود که نیازهای رندر پروژه‌های بزرگ را بهتر از سایرین برآورده کند و به اصطلاح خدمات بهتری ارائه کنند. این مورد زمانی است که شما یک مزرعه رندر با خدمات Saas یا IaaS را برای پروژه خود انتخاب می‌کنید. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را برای استفاده از سرویس‌های رندرینگ ابری داشته باشید.

موضوع اول، مزرعه رندر چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

ما قبلاً در مقاله‌ای در وب سایت جت رندر، در مورد مزارع رندر و رندرینگ ابری به طور کامل پرداخته‌ایم، اما در اینجا یک مرور کوتاه به معرفی مزارع رندر می‌پردازیم.

مزارع رندر شبکه‌های رایانه‌ای هستند که از گره‌های هسته‌ای با عملکرد و پردازش بسیار بالا (معمولاً در صدها یا هزاران) برای کمک به تولید (مدل‌سازی) و رندر تصاویر و صحنه‌های سه‌بعدی استفاده می‌کنند. آنها طراحی شده‌اند تا با دسترسی دادن به کاربران، هنرمندان، استودیوهای سه‌بعدی و شرکت‌ها برای آزاد کردن منابع CPU و GPU در دیتاسنترها، به سرعت بخشیدن به تولید پروژه‌های بزرگ از طریق سخت‌افزار بسیار قدرتمند، و سهولت در رسیدن به کمترین زمان رندر با رندر کردن در کسری از زمان و به صورت ساده آن را در یک دیتا سنتر داخلی است کمک کنند.

به خاطر داشته باشید که همه مزارع رندر در دنیا از مدل‌های راه حل یکسان پیروی نمی‌کنند و هر کدام مدل‌های پردازشی متفاوتی را ارائه می‌دهند . Saas (نرم افزار به عنوان سرویس) و IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس) رایج‌ترین مدل‌ها هستند، اما چه چیزی آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند و هنگام انتخاب بین یک مزرعه رندر با خدمات SaaS و IaaS باید چه مواردی را در نظر بگیرید؟

مزارع رندر با مدل SaaS:

مزرعه رندر SaaS یک راه حل رندر مبتنی بر سرویس ابری است که رندرینگ ابری را ارائه می‌دهد که می‌تواند مستقیماً در یک مرورگر اینترنت به صورت آنلاین راه‌اندازی شود. نیازی به نصب نرم‌افزار، سخت‌افزار یا تجهیزات جانبی شخص ثالث در محل کاری کاربر نیست، زیرا ارائه‌دهنده خدمات از تمام زیرساخت‌های لازم، سخت‌افزار، ذخیره‌سازی داده‌ها و برنامه‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کنند تا کاربر از سرویس استفاده کند. استفاده از این سرویس می‌تواند به سادگی آپلود فایل‌های خود در سیستم آنلاین مزرعه رندر، تأیید تنظیمات مورد نظر شما و انجام کارهای سنگین توسط مزرعه رندر باشد.

SaaS همچنین یک مدل پرداخت بسیار آسان است که نیازهای شما را برآورده می‌کند، چه در حال کار بر روی یک پروژه در مقیاس بزرگ باشید، چه فقط با یک پروژه شخصی که دوست دارید کمی سریع‌تر از سیستم شخصی خود شما باشد انجام دهید.

مزیت Saas

ارائه دهندگان خدمات معمولاً هم یک برنامه پرداخت ماهانه و یا ساعتی ارائه میدهند. برای بسیاری از کاربران، مقرون به صرفه بودن به اندازه سرعت هنگام رندر مهم است. بسیاری از سرویس‌های SaaS به شما اطلاع می‌دهند که چگونه می‌توانید تصاویر خود را با چه سرعتی رندر کنید، اما از ذکر هزینه‌های آن خدمات خودداری می‌کنند.

هنگامی که داده‌های شما رندر به پایان رسید، می‌توانید رندر گرفته شده را مستقیماً از مرورگر دانلود کنید. این مدل به احتمال زیاد راه حلی است که هنگام جستجوی یک مزرعه رندر مناسب برای نیازهای رندر شخصی خود، پیدا خواهید کرد.

مزارع رندر با مدل IaaS

در حالی که مزارع رندر IaaS اغلب از سخت‌افزارها و منابع مبتنی بر ابر مانند مزارع رندر SaaS استفاده می‌کنند، آنها به شما یا استودیوی شما کنترل کامل بر آنچه در آنها پردازش می‌شود ارائه می‌دهند، به این معنی که کاربر مسئول مدیریت سیستم عامل و ذخیره‌سازی داده‌ها و همچنین نصب نرم‌افزار و پلاگین‌ها است و نه ارائه دهنده خدمات رندرینگ ابری.

ایده این است که بر روی سرورهایی که کار می‌کنید کنترل و انعطاف‌پذیری کامل داشته باشید، برخلاف SaaS که در آن فقط به نرم‌افزارها و افزونه‌هایی که ارائه‌دهنده با آنها سازگار است محدود می‌شوید. اگر تصمیم دارید به مزرعه رندر IaaS بروید، باید نرم‌افزار، موتورهای رندر و افزونه‌ها را نصب کنید. همان کاری که در رایانه شخصی خود انجام می‌دهید.

راه حل چیست؟

این مدل راه‌حل معمولاً توسط استودیوهای بزرگ با پروژه‌های در حال انجام ترجیح داده می‌شود، برخلاف فریلنسرها یا کاربران دور کار، زیرا هزینه‌ها بسیار بالاتر است و مدیریت سخت‌افزار بسیار بیشتری مورد نیاز است. صدور مجوز نرم افزار همچنین ممکن است برایتان پرهزینه باشد، که ممکن است برای کاربران مستقلی که به تنهایی قادر به پرداخت هزینه نیستند، بسیار سخت باشد. اگر یک استودیو قبلاً مجوز یک برنامه خاص را داشته باشد، آنها این قدرت را دارند که خودشان آن را با مدل IaaS نصب و اجرا کنند، جایی که مزارع رندر SaaS معمولاً مجوز را انجام می دهند تا کاربران نگران آن نباشند.

مزارع رندر IaaS اخیراً در حال افزایش هستند، زیرا استودیوهای بیشتری به جای تکیه بر محدودیت‌هایی که یک ارائه‌دهنده مزرعه رندر SaaS می‌تواند بر مشتریان خود اعمال کند، به سفارشی‌سازی و انعطاف‌پذیری علاقه‌مند شده‌اند.

کدام نوع رندر فارم برای شما بهترین است؟

SaaS و IaaS هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، اما در نهایت کاربران باید یک گزینه انتخاب کنند. اگر شما یک هنرمند و کاربر مستقل هستید و تنظیمات رندر شما نسبتاً استاندارد است، به این معنی که از نرم‌افزار استفاده می‌کنید، کم و بیش، یا پلاگین‌هایی دارید و برای خود رندر می‌کنید، مدل SaaS احتمالا بیشتر به شما کمک می‌کند. آنچه شما نیاز دارید نه تنها به این دلیل که استفاده از خدمات مزرعه رندر SaaS آسان‌تر است، بلکه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

اگر سبک کاری شما شامل چندین پروژه رندر و پلاگین های متنوع است، و به صورت پروژه بزرگ چند بخشی است، راه اندازی یک سیستم رندر سفارشی سازی شده از طریق مزرعه رندر IaaS به احتمال زیاد چیزی است که برای کنترل کامل رندرهای پروژه خود به آن نیاز دارید.

ولی به صورت کلی Saas انتخاب معقول‌تری است برای رندر پروژه‌ها در ابعاد مختلف.

برچسب‌ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *