choose-plan

نگاهی به تکنولوژی رندرینگ ابری

تکنولوژی در طول تاریخ همواره در حال پیشرفت و خدمت‌رسانی به بشریت است و این موضوع در تمام شغل‌ها و حرفه‌ها وجود دارد. رندرینگ ابری نیز از جمله تکنولوژی‌های نو ظهور دنیای رندر است که به کمک رایانش ابری مزایای بسیار زیادی را برای افراد فعال در صنعت رندرینگ به ارمغان آورده است.

تا قبل از ظهور رایانش ابری و رندر ابری، رندرینگ به صورت سنتی انجام می‌شد یعنی کاربر با تهیه یک سیستم رندرینگ مناسب اقدام به مدل‌سازی و و نهایت گرفتن رندر از سیستم شخصی خود می‌کرد و یا در صورتی که سیستم رندرینگ در دسترس نبود از شرکت‌های خدمات رندر جهت گرفتن رندر فایل خود اقدام می‌کردند که این مورد نیز معایب مختص به خود را دارد ازجمله: عدم نظارت بر عملیات رندرینگ، ارسال فایل پروژه به صورت سنتی و … .

رندرینگ ابری:

با ورود رندرینگ ابری به بازار صنعت رندرینگ بسیاری از مشکلات فعالین این صنعت مرتفع گردیده و سبب شده تا کیفیت پروژه‌ها بهبود پیدا کند و همچنین در زمان و هزینه نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

در ادامه این مقاله نگاهی اجمالی به رندرینگ ابری خواهیم پرداخت.

رندرینگ ابری به کمک تکنولوژی رایانش ابری به شما کمک خواهد کرد تا با اتصال آنلاین به سرورهای ابری مجازی توسط اینترنت و با هر کامپیوتر و سخت‌افزاری عملیات رندر فایل کاربر توسط سرورهای ابری با سرعت بسیار بالا صورت پذیرد. در واقع کامپیوتر شخصی شما از طریق اینترنت و توسط کاربر به سرورهای ابری متصل شده و فایل پروژه توسط کاربر آپلود شده و مانند کامپیوتر شخصی اقدام به مدل‌سازی و رندر فایل خود کنند، کامپیوتر شما واسط بین کاربر و سرورهای ابری است و این عملیات به صورت آنلاین صورت گرفته و سیستم شخصی شما هیچ نیازی به پردازش رندر نداشته و با اتصال به زیر ساخت فنی سخت‌افزاری قدرتمند رندرها توسط این سرورها گرفته خواهد شد.

برای استفاده از سیستم رندرینگ ابری هیچ نیازی به دانش فنی نداشته و پیش نیاز استفاده از این تکنولوژی داشتن اینترنت پرسرعت و یک کامپیوتر معمولی با هر سخت‌افزاری خواهد بود.

برای اتصال به سرورهای ابری مهم ترین موضوع عدم نیاز به سخت‌افزار قوی برای رندر کردن است زیرا عملیات رندر توسط سرورهای ابری انجام می‌شود و به هیچ عنوان سخت‌افزار کامپیوتر کاربر عملیات رندر را انجام نخواهد داد.

در سیستم رندرینگ ابری کاربر از طریق سیستم شخصی خود و به صورت آنلاین به سرورهای قدرتمند پردازش رندر متصل شده و پس از آپلود فایل خود می‌تواند با دسترسی کامل به تمام نرم‌افزارها مدل‌سازی و رندر خود را انجام دهد.

یکی از خدمات مهمی که رندرینگ ابری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد این است که کاربر بر اساس نیاز سخت‌افزاری خود و میزان استفاده هزینه پرداخت می‌کند.

مزیت‌های بسیار مهمی رندرینگ ابری به همراه دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

مزیت رندرینگ ابری:

1: عدم نیاز به خرید سخت‌افزار قدرتمند رندرینگ توسط کاربر

2: کاهش محسوس مصرف برق و انرژی به سبب انجام عملیات رندر توسط سرور ابری

3: کاهش محسوس زمان رندرینگ به واسطه استفاده از قدرتمندترین سخت‌افزارها

4: کاهش آسیب‌های جسمانی به سبب کاهش تایم رندر

5: مقرون به صرفه بودن به جهت قیمت مناسب خدمات رایانش ابری نسبت به خرید سیستم رندرینگ

6: هر زمان از شبانه روز و از هر کجای دنیا به سرویس دسترسی دارید

7: انجام همزمان چندین پروژه به سبب توزیع منابع سخت‌افزاری هوشمند رندرینگ ابری

8: حذف اصطحلاک سیستم شخصی کاربر با توجه به عدم انجام عملیات رندر

9: عدم نیاز به نگهداری و سرویس سیستم سخت‌افزاری کاربر

10: استفاده آسان و راحت از سرویس تنها با چند کلیک بدون داشتن دانش فنی

یکی از مزیت‌های دیگر رندرینگ ابری این است که کاربر در حین استفاده از سرویس رندرینگ ابری به اینترنت پر سرعت رایگان نامحدود دسترسی دارد و در طول استفاده هر نرم افزار و موتور رندر و هر فایل دیگری را بدون محدودیت با سرعت بسیار بالا دانلود کند.

نحوه اتصال:

نحوه اتصال به سرویس رندرینگ ابری بدین صورت است که در محیط ویندوز کامپیوتر شخصی تمام کاربران نرم‌افزاری به صورت پیش فرض نصب است به نام ریموت دسکتاپ که از طریق منوی استارت قابل مشاهده خواهد بود، که از طریق این نرم‌افزار کاربر با وارد کردن آی پی و مشخصات سرویس خریداری شده از جمله پسوورد به سرورهای ابری به صورت آنلاین متصل می‌شود و به وسیله کامپیوتر شخصی کاربر و از طریق اینترنت به سخت‌افزار قدرتمند ابری دسترسی دارد و پس از آپلود فایل پروژه می‌توانید مانند یک کامپیوتر شخصی مدل‌سازی و رندر خود را انجام دهید و هیچ محدودیتی در تعداد رندر نخواهید داشت.

نحوه محاسبه هزینه استفاده از سرویس رندرینگ ابری به صورت هوشمند است یعنی کاربر بر مبنای سخت‌افزار انتخابی و مدت زمان استفاده هزینه پرداخت می‌کند و این سرویس به صورت 24 ساعته و از هر کجای دنیا در دسترس است.

رندر ابری جهشی بزرگ به سوی خدمات آنلاین ابری است که می‌تواند خدمتی شایسته به کاربران ارائه دهد و این امر به بالا بردن کیفیت رندر و پروژه کمک خواهد کرد.

مرحله آخر و پس از پایان رندر کاربر فایل رندر خود را به سیستم شخصی خود انتقال داده و پس از پایان سرویس به صورت خودکار تمام فایل‌های کاربر به جهت امنیت حذف خواهد شد.

cloud rendering گامی مهم در صنعت رندرینگ به شمار می‌آید و با توجه به تکنولوژی محور بودن این خدمت در سرتاسر دنیا در حال گسترش می‌باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

3 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *